Na przykładzie wybranych bohaterów Granicy Zofii Nałkowskiej przedstaw, w jaki sposób przekraczają oni tytułowe granice - plan wypracowania - klp.pl
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
4. Przekroczenie granicy moralnej:
a) pozostawiona bez wsparcia ze strony Zenona, Justyna podejmuje decyzję o usunięciu ciąży. Ma to ogromny wpływ na jej psychikę, a za swoje nieszczęście obwinia Ziembiewicza.

Zakończenie
1. Zenon Ziembiewicz i Justyna Bogutówna to bohaterowie, którzy pod wpływem różnych okoliczności, przekraczają granice, wyznaczane przez normy społeczne, obyczajowość, własne zasady moralne. Przekroczenie granic zarówno dla Zenona, jak i Justyny, kończy się tragicznie. Zenon ponosi klęskę jako człowiek i popełnia samobójstwo. Justyna zostaje skazana na więzienie za zamach na prezydenta miasta.
2. Wskaż destrukcyjny wpływ przekroczenia granic na życie człowieka.

Oznacz znajomych, którym może się przydać

strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 - 


  Dowiedz się więcej
1  Zofia Nałkowska - biografia
2  "Granica odporności moralnej odsuwała się niepostrzeżenie dalej" – Zenon Ziembiewicz w konfrontacji z rzeczywistością - plan wypracowania
3  Obraz warstw społecznych w GranicyKomentarze
artykuł / utwór: Na przykładzie wybranych bohaterów Granicy Zofii Nałkowskiej przedstaw, w jaki sposób przekraczają oni tytułowe granice - plan wypracowania    Tagi: