Na przykładzie wybranych bohaterów Granicy Zofii Nałkowskiej przedstaw, w jaki sposób przekraczają oni tytułowe granice - plan wypracowania - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
4. Przekroczenie granicy moralnej:
a) pozostawiona bez wsparcia ze strony Zenona, Justyna podejmuje decyzję o usunięciu ciąży. Ma to ogromny wpływ na jej psychikę, a za swoje nieszczęście obwinia Ziembiewicza.

Zakończenie
1. Zenon Ziembiewicz i Justyna Bogutówna to bohaterowie, którzy pod wpływem różnych okoliczności, przekraczają granice, wyznaczane przez normy społeczne, obyczajowość, własne zasady moralne. Przekroczenie granic zarówno dla Zenona, jak i Justyny, kończy się tragicznie. Zenon ponosi klęskę jako człowiek i popełnia samobójstwo. Justyna zostaje skazana na więzienie za zamach na prezydenta miasta.
2. Wskaż destrukcyjny wpływ przekroczenia granic na życie człowieka.


strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Granica - streszczenie
2  Czas i miejsce akcji w „Granicy”
3  Geneza GranicyKomentarze: Na przykładzie wybranych bohaterów Granicy Zofii Nałkowskiej przedstaw, w jaki sposób przekraczają oni tytułowe granice - plan wypracowania

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2010-04-27 13:03:42

jestescie nieziemscy:D nie przeczytałam żadnej lektury a maturke probna zdalam na 75% tylko i wyłącznie dzieki wam! Za tydzień chwila prawdy mam nadzieje ze powiele ten wynik dzieki!
Streszczenia książek
Tagi: